SEO hizmeti nedir? SEO hizmeti ücreti ne kadar?

SEO hizmeti, arama motoru optimizasyonu ile aynı anlama gelmektedir. Birçok kişi arama motoru optimizasyonu ya da seo danışmanlığı gibi aramalarda bulunmamakta ve yaptığımız çalışmaları seo hizmeti olarak bilmektedir. Bu yazının içeriği de bu çerçevede hazırlanmıştır. SEO konusunda farkındalığa ihtiyaç duyan profesyoneller için hazırlanmıştır.

SEO Hizmeti Nedir?

seo hizmeti nedirSEO hizmeti, sizi google’da üst sıralama taşımak için yapılan site içi ve site dışı çalışmaların tümünü kapsamaktadır. Site içi çalışmalar; içeriklerin optimize şekilde yazılması, site altyapısının arama motorlarının seveceği şekilde güncellenmesi gibi çalışmaları kapsarken; site dışı çalışmalar referans sitelerden alınacak link çalışmalarını kapsamaktadır. yapıyoO, projeyi aldıktan sonra yapılması gereken tüm adımları listeler ve tarafınıza iletir. Çalışmalar konusunda hemfikir olduktan sonra ise çalışmalara başlar ve ara ara dönemlerde performansı izleyerek size aldığınız danışmanlık hizmetinin başarısını ortaya koyar. Alınan SEO danışmanlığı da bu şekilde sonuçlandırılmış olur.

SEO Hizmeti Veren Firmalar Nasıl Değerlendirilmelidir?

SEO ile ilgili danışmanlık almak istediğinizde göreceksiniz ki bu hizmeti alabileceğiniz birçok şahıs ve kuruluş var. Üstüne üstlük alınacak hizmet içeriği konusunda da çoğu zaman fikrimiz olmayabiliyor. Hal böyle olunca da yanlış satın almalar ile birlikte SEO konusuna olan inanç zayıflıyor. Bu yüzden seo danışmanlık hizmetleri veren kuruluşlara yaklaşımımız, değerlendirmelerimiz, işini doğru yapan SEO firmalarını da zan altında bırakmamak için büyük önem arz etmektedir. SEO danışmanı seçerken firmalar genelde şu şekilde davranıyorlar:

  • SEO firmalarının hizmet sayfalarını anahtar kelime olarak aratarak. Örneğin bizim hizmet sayfamız “kurumsal seo danışmanlığı“. Bu anahtar kelimeyi Google’da aratarak gerçekten de başarılı bir SEO çalışması yapıyorlar mı görmek isteyebilirler.
  • Aynı sektörde çalışmış oldukları firmaların referanslarını görmek isteyebilirler.
  • Çevresinde daha önce hizmet almış olan firma varsa onların yorumlarını alarak daha doğru karar vermek isteyebilirler.
  • Yüzyüze görüşerek soru-cevap şeklinde ikna edici cevaplar verilmesi de beklenebilir.

SEO yeni bir kavram olduğu için sadece soru-cevap görüşmesinin yeterli olmayacağını düşünüyoruz. Çalışacağınız firmanın referanslarını araştırmalı, seo başarılarını görmeli daha sonra ise soru-cevap ile süreci sonlandırmalısınız. Ve ayrıca, asla sizi birinci sayfa yaparız diyen kişilere inanmayınız. SEO danışmanlığı aldıktan sonra doğru yapılan çalışmalarla yükselebileceğinize emin olabilirsiniz fakat 1. sayfa garantisi doğru bir yaklaşım değildir. İşini doğru yapan hiçbir seo danışmanlık firması da size bu garantiyi vermez.

Sormak istediğiniz başka sorular var ise yorum atabilir ya da iletişim sayfamızdan bize mesaj gönderebilirsiniz.

One thought on “SEO hizmeti nedir? SEO hizmeti ücreti ne kadar?

  1. Emin Reply

    Merhaba bizim Konya’da haber sitemiz var, seo hizmeti almak istersek sizden bunun maliyeti ne kadar olur acaba?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir