online itibar yönetimiOnline itibar yönetimi, uzun uğraşlar sonucu belli bir noktaya getirdiğiniz markanızı korumanın dijital yoludur. yapıyoO size sağlayacağı online itibar yönetimi danışmanlığı ile birlikte dijital mecralarda yer alan olumlu veya olumsuz her tür içeriğin takibini yapar. Bunun yanında dijital algı yönetimi yapılarak; markanızı tavsiye edebilecek müşterilerinizin sayısını da ciddi oranlarda arttırabilirsiniz. Beraber neleri başarabileceğimizi konuşmak için lütfen bize ulaşın.

Online itibar yönetimi nedir?

Online itibar yönetimi nedir? Kısaca online yani dijital mecralarda markanızı güçlü kılacak bir dijital pazarlama aracıdır. Online itibar yönetimi içerisinde müşteri ilişkileri, algı yönetimi, bilişim hukuku, internet ve sosyal medya takibi, gerekiyorsa da SEO gibi çalışmalar yer almaktadır. Dolayısı ile danışmanlık verecek online itibar yönetimi ajansları bu konularda yeterli bilgi düzeyine sahip olmalıdırlar. Çalışmaların nihai amacı dijital mecralardan markaya gelecek zararın önlenmesidir.

Markanızı tavsiye eden müşteriler nasıl oluşturulur?

Birçok marka/kuruluş müşterilerinin ürünlerinden memnun kalsalar da tavsiye etme oranlarının çok düşük olduğundan muzdariptir. Halbuki dijital dünyanın fırsatlarından faydalanıldığında müthiş sonuçlar elde edilebilmektedir. Günümüzde 3.kişinin etkisi her zamankinden daha büyüktür. İnternet üzerinden yapılacak itibar yönetimi çalışmaları ile sizi tavsiye edilen bir marka itibarı yüksek bir marka olabilirsiniz.

Online itibar yönetimi danışmanlığı adımları

online itibar yönetimi danışmanlığıYukarıda da bahsetmiş olduğumuz gibi online itibar yönetimi, arama motoru optimizasyonu (SEO), internet ve sosyal medya takibi, bilişim hukuku, dijital algı yönetimi, müşteri ilişkileri yönetimi gibi birçok bileşenden oluşmaktadır. Tüm bu bileşenlerin tam bir koordinasyon halinde yürütülmesi yapılacak online itibar yönetimi çalışmalarının olumlu sonuçlanması için önemlidir. Danışmanlık ile birlikte şu faaliyetler gerçekleştirilecektir:

  • Mevcut durum analizi: Markanın internet üzerindeki konumu değerlendirilir. Artıları ve eksileri ile birlikte kapsamlı bir rapor hazırlanılarak yönetime sunulur.
  • Acil İşaretli faaliyetler: Bu aşamada mevcut durum analizi raporu sonucu çıkan olumsuzlukların telafi edilmesi adına faaliyetlerde bulunulur. (Gerekli ise)
  • Kriz senaryoları: Olumsuz algıların tespiti ve yok edilmesi ile birlikte markanın dijital hayatında tertemiz bir sayfa açılır. Herhangi oluşabilecek bir kriz anında uygulanması gerekenler kuruluş ile bir araya gelerek tespit edilerek belirlenir, acil eylem planları dokümante edilir.
  • Müşteri ilişkileri yönetiminin aktive edilmesi: Bu aşamanın devreye alınması ile birlikte danışmanlıktan hesap yönetimine doğru geçilmeye başlanılır. Uzman çalışanlarımız markanız ile ilgili arama motorlarında indexlenen herhangi bir içeriği yakalayarak, olumsuz olması durumunda imhası için gerekli tüm çalışmaları gerçekleştirir. İnternet ve sosyal medya takibi yapılarak müşterilerinize yalnızca olumlu algı sahibi içerikleri gösterebilirsiniz.Böylece müşterilerinize okuyacağı güzel yorumlardan başka yorumlar ulaşmamış olur.
  • Arama motoru optimizasyonu: Markanız ile ilgili olumlu yayın yapan sayfalar için arama motoru optimizasyonu yapılmaktadır.

Danışmanlık ve eğitim talepleriniz için şimdi iletişime geçin!

Özet
Değerlendirme Tarihi
Yazı İsmi
Online İtibar Yönetimi Danışmanlığı
Puan
51star1star1star1star1star