inbound pazarlama danışmanlığıInbound pazarlama danışmanlığı, yapıyoO’nun size sağladığı dijital pazarlama fırsatlarından bir tanesidir. Inbound pazarlama potansiyel müşterilerinizin sizi keşfetmesine ve uzun vadede sadık müşterileriniz arasına katılmalarına olanak tanır. Inbound marketing yaparken, SEO, Adwords, sosyal medya pazarlaması, içerik pazarlama gibi kullanıcı odaklı dijital pazarlama araçlarını kullanırız. yapıyoO, inbound marketing danışmanlığı konusunda yetkin bir yol arkadaşıdır.

Inbound Marketing Nedir?

pazarlama dönüşüm hunisiInbound marketing bir tür içerik pazarlama stratejisidir. Outbound pazarlama yaklaşımları ile tüketicilere sürekli satın al mesajı vermemizden dolayı bunalan müşterileri yeniden kazanmanın en doğru yoludur. Şimdi yeni trend gelenekselleşmiş outbound yaklaşımdan inbound pazarlama yaklaşımına geçiş yapmaktır. Inbound marketing ile potansiyel müşterilerimizin ihtiyaç duyduğu içeriğe sadece onların ihtiyaç duyduğu zamanda ulaşmasını sağlarız. Arama motorları, bloglar, sosyal medya bileşenlerini inbound pazarlama stratejisi için etkin bir şekilde kullanırız.
Kullanıcıların satın alma alışkanlıkları incelendiğinde bir dönüşüm hunisi yaklaşımı ortaya çıkmaktadır. Huninin ilk adımı olan farkındalık oluşturmak inbound pazarlamanın cezbet adımına karşılık gelmektedir. Inbound marketing nedir? için bir özet isterseniz kısaca şöyle tarif edebiliriz:

Inbound marketing “Cezbetmek, Dönüştürmek, Bağlamak, Hoşnut etmektir”
Inbound marketing “Paylaşımcı Olmaktır” Inbound marketing ”Hedef kitleye fayda sağlamaktır”
Inbound marketing “Kitlenizin ulaşmak istediğinde ulaşılabilir olmaktır”
Inbound marketing “İlk karşılaşmada satın al dememektir”

Inbound Pazarlama Danışmanlığı Adımları

Inbound pazarlama danışmanlığı süreci uzun ve zahmetlidir, süreklilik gerektirir. Inbound marketing Uzun vadeli kazanımlara odaklanan markaların çok önemli bir yol arkadaşıyken; kısa vadede sonuç almayı bekleyen markalar için tam bir hüsrandır. Inbound pazarlama ajansı aralarında ufak farklılıklar olsa da genel yaklaşım şu şekilde olacaktır:

  • Markanın mevcut durumunun analizi: Markanın mevcut durumu incelenir. Yapılan incelemeler sonrasında markanın eksik/hatalı yönleri ortaya çıkarılır ve raporlanır.
  • Inbound Stratejinin Oluşturulması: Gerek eksiklerin tamamlanması gerek ise yeni uygulamalar için strateji kurgulanır. Kurgulanan stratejiler üst yönetim ile paylaşılır ve onay alınır.
  • Inbound Planlaması: Bir faaliyet planı eşliğinde yapılacak çalışmalar planlanır. En küçük ayrıntılar göz önünde bulundurulur.
  • Inbound Marketing Çalışmaları: Inbound pazarlama danışmanlığı sırasında planlanan çalışmalar adım adım gerçekleştirilir.
  • Inbound Gözden Geçirmesi: Yapılan çalışmalar belli aralıklarla ölçümlenir, markaya ve dönüşüme olan faydaları değerlendirilir.

Inbound pazarlama danışmanlığı sırasında yukarıda genel olarak vermiş olduğumuz yaklaşımı detaylandırır ve en uygun strateji ile fayda sağlarız. İhtiyacınız olan şeyin inbound pazarlamadan çok internet veya seo danışmanlığı da olabilir. Eğer öyleyse Kurumsal SEO Danışmanlığı veya Internet Danışmanlığı sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Danışmanlık ve eğitim talepleriniz için şimdi iletişime geçin!