Adwords Geçersiz Tıklama Raporu Nasıl Alınır?

Adwords geçersiz tıklama yapan kötü niyetli rakiplerinizin tıklamalarını tespit eder ve hesabınıza geri yansıtır. Böylece rakiplerinizden kaynaklı herhangi bir bütçe azalmasına da gitmemiş olursunuz. Peki Google Adwords geçersiz tıklama raporu nasıl alınır? Raporlama yapmak, geçersiz tıklamalar ile ilgili istatistikleri görmek için neler yapmalısınız? İşte bu yazımızın amacı budur ve aşağıda görseller üzerinden kolaylıkla öğrenebilirsiniz.

Adwords Geçersiz Tıklama Raporu Aşamaları

adwords geçersiz tıklama

Adwords geçersiz tıklama ayarları kampanyalar sekmesi içerisinden yapılmaktadır. Dolayısı ile ilk önce kampanyalar sayfasına tıklayınız.

İkinci Adım

adwords geçersiz tıklamalar

Kampanyaya tıkladığınızda reklam grupları, ayarlar, reklamlar, anahtar kelimeler, reklam uzantıları ve istatistikler olmak üzere sekmeler göreceksiniz. Burada istatistikler sekmesine oradan da sütunlar açılır listesinden sütunları değiştir seçeneğine tıklayınız.

Üçüncü Adım

adwords geçersiz tıklama raporu

Size çeşitli metrikler sunulacaktır. Performanstan rekabet ölçümlerine kadar birçok madde var. Bizim işimize yarayacak olan bilgiler ise Performans sekmesinde yer alıyor. İlgili sekmeye tıkladığımızda geçersiz tıklamalar ve geçersiz tıklama oranı ile ilgili seçenekler gözümüze çarpacaktır. Hangisini isterseniz mavi butona basarak yan taraftaki listeye ekliyor ve istatistikler sekmesinde sütun olarak görülmesini sağlayabiliyoruz. Sonucu aşağıdaki görselde görebilirsiniz.

geçersiz tıklama

Google Adwords ile ilgili destek almak için Google Adwords Danışmanlığı sayfamızı ziyaret edebilir ya da tüm Google Adwords yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir