internet danışmanlığıInternet danışmanlığı, ürün veya hizmetlerini internette daha görünür kılmak isteyen, daha fazla görünür olması ile birlikte internet üzerinden olan satışları arttırmak isteyen kurumlar için önemli bir hizmettir. Internet danışmanlık hizmeti içerisinde stratejik dijital pazarlama, SEO, Google Adwords, içerik pazarlama, sosyal medya, e-ticaret vb. birçok internet bileşenini barındırmaktadır.

Neden Internet Danışmanlığı?

İnternet danışmanlığı ile yalnızca satışlarınızı arttırmanız için adımlar sunmaz, bir dijital marka oluşturmanız için de önemli fırsatlar sunarız. Dolayısı ile bütünleşik dijital pazarlama çalışması ile size çok etkin bir web danışmanlığı gerçekleştiririz.

web danışmanlığıBiliyorsunuz ki internetin temelleri ARPANET ile askeri amaçlı olarak başlamıştı ve yıllar 1960 yılını gösteriyordu. Yıllar içerisinde ARPANET, CSNET vb. ağların entegrasyonu ile internet yapılandırıldı ve insanların kullanımına sunuldu. 1990’lı yıllarda interneti o günlerde sadece binlerce sayıda kişi kullanabiliyordu. Fakat bugün yaklaşık 2 milyar insanın internete erişimi var bu sayı günden güne artıyor.

Google, Facebook gibi kuruluşlar interneti en ücra köşelere dek ulaştırmak için çalışmalar gerçekleştiriyorlar. Bu demek oluyor ki önümüzdeki 10 yıl içerisinde belki de internete bağlanmayan hiç kimse olmayacak. İnternet penetrasyon oranı da buna paralel şekilde artacak. Bugünden yapacağınız dijital yatırımlar ile web sitenizden başlayarak, internet üzerinde yer alan tüm çalışmalarınız sizi daha çok müşteriye ulaştırmak için bir anahtar olacaktır. Gelin bu anahtarı size biz sağlayalım.

Internet Danışmanlığı Adımları

internet pazarlama danışmanıInternet danışmanlığı, size sağlayacağımız internet danışmanı ile adım adım gerçekleştirilir. Kurumsal internet danışmanlığı sırasında sizinle iletişimde olacak ve çalışmaları gerçekleştirecek kurumsal internet danışmanı aşağıda görmüş olduğunuz şu adımları atacak ve firmanızın internet üzerinde elde ettiği cironun artışına katkı sağlayacaktır. Internet danışmanlığı adımları şu şekildedir:

 • Kuruluşun mevcut durumunun değerlendirilmesi: Kuruluşun mevcut durumu analiz edilir. Yapılan değerlendirmeler sonrasında kuruluşun eksik/hatalı yönleri ortaya çıkarılır ve raporlanır.
 • Kuruluşa Özel Stratejinin Oluşturulması: Kuruluşta eksiklerin tamamlanması gerekiyor ise yeni uygulamalar için yol haritası kurgulanır, strateji oluşturulur. Kurgulanan stratejiler firma yönetimi ile paylaşılır ve onay alınır.
 • Çalışmaların Planlanması: Bir faaliyet planı eşliğinde yapılacak çalışmalar planlanır. En küçük ayrıntılar göz önünde bulundurulur.
 • İnternet Pazarlaması Çalışmaları: Internet danışmanlığı sırasında planlanan çalışmalar adım adım gerçekleştirilir, gerçekleştirilen çalışmalar yapıldıkça firma yönetimi ile paylaşılır.
 • İnternet Pazarlama Çalışmalarının Gözden Geçirmesi: Yapılan çalışmalar belli aralıklarla değerlendirilir, kuruluşa ve firmanın cirosuna olan faydaları değerlendirilir.

İnternet Danışmanı Olarak Neden yapıyoO?

yapıyoO, internet danışmanlığı uygularken birçok avantaj sağlar. İşte bizi biz yapan, size değer katan avantajlarımız:

 • Dijital kanallardan organik sonuçlar elde etmek üzerine çalışmalar gerçekleştirir,
 • Alanında uzman internet danışmanı kadromuz ile yanınızdayız,
 • Çözümlerimizi hızlı ve efektif bir şekilde sağlarız,
 • Şuana kadar çalıştığımız tüm müşterilerden referans yazısı alabilecek kadar güvenilir bir ekibiz,
 • Şuana kadar gerçekleştirdiğimiz tüm projelerde değer kattık,
 • Tüm çalışmalar şeffaf bir şekilde raporlanır,
 • Danışmanlığın maliyetlendirme şekli rahatlıkla sorgulanabilir,
 • … ve daha sayamadığımız bir sürü sebep…

Şimdi İletişime Geçin

Eğer sizler de stratejik internet danışmanlığı almak istiyor ve internet üzerinden cironuzu arttırmak istiyorsanız bizimle iletişime geçiniz. Bununla birlikte SEO, Google Adwords gibi daha tekil hizmetler de alabilirsiniz.

Özet
Değerlendirme Tarihi
Yazı İsmi
İnternet Danışmanlığı
Puan
51star1star1star1star1star